SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULARINIZIN YANITLARI

Canlı Radyo gelişmiş bir internet radyosudur. Dinleme için ekstra bir şeyler yapmanıza, ek programlar yüklemenize gerek yok. Sayfa yüklendikten sonra web sitemizin üst kısmında bulunan müzik player'ın play tuşuna basmanız yeterlidir.

Radyomuz responsive(mobil uyumlu) olup esnek bir yapıya sahiptir. Web sitemiz tüm cihazlara uyumludur ve rahatlıkla radyomuzu dinleyebilirsiniz.

Evet. İnternet üzerinde yaptığınız her işlem internet kotanızı etkiler. Genellikle büyük boyutta dosyalar indiremeniz, youtube, vimeo gibi sitelerden video izlemeniz internet kotanızı hızlı bir şekilde azaltır. Canlı Radyo 64 kbs üzerinden yayın yapmaktadır. Yani saniyede 64 kbit veri indiriyorsunuz demektir. Yurt dışındaki radyoların iki katı hızda 128 kbs ve daha büyük verilerle yayın yaptığına baktığımızda Türkiye koşullarına uygun en makul bir yayın kuşağında yayın yapıyoruz. Kıyaslamanız için örnek verelim: Youtube den bir HD film izlemeniz saniyede 1000 kbs üzerinde veri akışı verdiğini düşünürsek bir radyo için son derece makul bir data akışı ile yayınlarımızı dinliyorsunuz.

Radyo yayınlarına bilfiil sesinizle, üretiminizle, paylaşımınızla katılımda bulunmanız demek. Yayındaki DJ ile irtibat halinde karşılıklı iletişim halinde olmanız demek. Yayınlarımıza katılarak tüm dinleyenlerle paylaşımda bulunmanız demek.